VRLO ZANIMLJIV DIJALOG IZMEĐU DVA HRVATA- ISTI CILJ, ISTA SVRHA ALI – TI SVOJE JA MOJE

Šalje: Tomislav Dragun <tomislav.dragun@gmail.com>
Date: ned, 21. ožu 2021. u 11:11
Subject: Re: ZAGREB
To: ivan valek <valek.ivan@gmail.com>
Kolega Valek,

1. Morate razmišljati u okviru struke koja postoji za svako područje ljudske djelatnosti. One koji to ne uvažavaju, s pravom, zovemo neznalicama. Vi znate za zemljišne knjige i kako se dolazi do zemljišnoknjižnog izvatka. Ono što piše u zemljišnim knjiga – to je istina. Tu nema nikakvih interpretacija i “okruglih stolova”.
2. Isto je i državnim područjem, koje omeđuju granice. Dakle, ne može biti govora o granicama, nego o području (teritoriju), koje nekome pripada.
3. Kad je u pitanju status neke imovine, onda treba utvrditi postoji li neka imovina (objekt) i postoji li njen vlasnik (subjekt), koji može sam sebe zastupati ili to u njegovo ime čini njegov (ovlašteni) punomoćnik.
4. Pitanje je, dakle, (a) postoji li Kraljevina Hrvatska, Slavonija i Dalmacija i ima li ona svoje državno područje.
5. Nije sporno da je Kraljevina Hrvatska, Slavonija i Dalmacija postojala 29. listopada 1018. Ali, što je bilo nakon toga? Je li ugašena (na bilo koji način)? Nisam našao dokument koji bi to potvrdio. Vidjet ću što će tuženici donijeti. Siguran sam – ništa.
6. Dakle, ako je netko rođen, a nije umro, on živi.
7. Kraljevina Hrvatska, Slavonija i Dalmacija postoji sve dok se ne donese njena “osmrtnica”!
8. Države se ne zastupaju same, nego ih zastupaju državna tijela. U Kraljevini Hrvatskoj, Slavoniji i Dalmaciji (dalje ću govoriti: Trojednica) državna tijela su (odozgor prema dolje): Car/Kralj, Sabor, Ban, Zemaljska Vlada.
9. Sabor je 29. listopada 1918. prenio na Narodno vijeće (dokazat ću da ono nije postojalo) prenio Vrhovnu vlast (ne označujući pobliže o čemu je riječ). Narodno pak vijeće, pretpostavimo da je postojalo, nikad nije (“postojalo” je do 3.12.1918.) od cara/kralja iz kuće Habasburg  preuzelo palicu Vrhovne vlasti (Karlo IV./I. – nema spora – 4.12.1918. je još uvijek bio car/kralj).
10. Tko je sada na čelu Trojednice? Po pravu – netko iz kuće Habsburg – ali oni ćute. U takvim slučajevima subjekt (Trojednica) mora dobiti skrbnika (Regenta). Ja sam to postao pismenom Izjavom i bit ću Regent Trojednice sve dok me netko pravomoćnom sudskom presudom ne ukloni s tog položaja. Zasad sam, bez ikakva prigovora, prihvaćen.
11. Nu, Trojednica u ovom trenutku nema niti Sabor, niti Bana, niti Zemaljsku vladu. U tom slučaju, pravno utemeljeno, odlučuje prvi u redoslijedu donošenja odluka. To sam, rekoh zasad dok me netko pravovaljano ne ospori , ja kao Regent. Mogu, kad ocijenim podobnim imenovati članove Hrvatskog Državnom Sabora, bana i Zemaljske vlade.
12. Za primjer: To je ispravo učinio Dr. Ante Pavelić kad je (na funkciji Bana) donosio zakonske odredbe, kad je imenovao Vladu (N)DH i kad je sazvao Hrvatski Državni Sabor. To, dakako, nije mogao učiniti Josip Broz, jer u Trojednici (DH, odnosno NDH) nije obnašao nikakav položaj.
13. Što čekam? Čekam sudski poziv, a onda ću donijeti odgovarajuće državničke odluke i o tome obavijestiti predsjednika Europskog Parlamenta.
14. Sad možemo prijeći na državno područje Trojednice. U svojoj knjizi “Jugoslavensko trolažje” to prikazujem kronološki kroz javno dostupne dokumente i opise:
a) Hrvatsko-Ugarskom nagodbom (1868.) precizno je utvrđeno državno područje Trojedne Kraljevine Hrvatske, Slavonije i Dalmacije. Tako je bilo (tako se je i zvalo) sve do 1. prosinca 1918.
b) Od 1.12.1918. do 1924. odnosno do veljače 1925. govori se da je to područje Pokrajine Hrvatske i Slavonije, te Pokrajine Dalmacije. Ne znam kad su te pokrajine nastale, ali je očito da su neovlašteno uzurpirale (točno) državno područje Trojednice.
c) Kraljevina Srba, Hrvata i Slonevaca (koja za nas Hrvate nije postojala, dok za Srbe ne znamo) preustrojila je područje kojim je upravljala (iako nije bilo njeno), pa su od Pokrajine Hrvatske i Slavonije nastale četiri, a od Pokrajine Dalmacije dvije oblasti. Granice (kako Vi kažete) se nisu mijenjale.
d) Srpski kralj (ako je i to bio, ali to nije naša stvar) Aleksandar Karađorđević vratio se je na pokrajine, ali ih je nazvao banovinama: Savka banovina i Primorska banovina. Malo je korigirao granice (po Vašem izričaju), te je Srijem uzeo Savskoj banovini, a Primorskoj banovini Boku dodavši joj Mostar.
e) Knez Pavle (preko Dragiše Cvetkovića) spojio je Savsku banovinu i Primorsku banovinu u Banovinu Hrvatsku. Manje korekcije granica sad ne ću spominjati.
15. Tako smo došli do (7., 8. i) 10. travnja 1941.
16. Državno područje Trojednice je sačuvano, osim onog dijel kojega je tada uzurpirala Italija.
17. Ban, kad ga imenujem, treba započeti razgovore sa Srbijom (o Srijemu), Crnom Gorom (o Boki Kotorskoj), a možda i s Bosnom i Hercegovinom (o Mostaru).
18. Istra i Baranja su izvan državnog područja Trojednice i skrb o njima treba voditi Republika Hrvatska.
19. Mišljenja sam da bi Kraljevina Hrvatska, Slavonija i Dalmacija mogli ući o konfederaciju s Republikom Hrvatskom (Istra, Baranja, možda i Međimurje). O BiH je teško goivoriti dok ne vidimo koliko j tamo Bošnjaka, a koliko Hrvat muslimana, a da o Vlasima i ne govormo.
20. Reći ćete: Sve su ovo maštarije? Kako za koga. Što je onda SSSR, AVNOJ, ZAVNOH, Sjeverna Makedonije, i tako dalje. Dok ne posiješ ne ćeš ni žeti. U svakom slučaju: pravo je na našoj strani. naše je kako ćemo se njime koristiti. Ili ćemo opet pripasati sablje. Ja sigurno neću. Više volim izvadke iz zmljišnih knjiga.
t.d.

 

ned, 21. ožu 2021. u 09:43 ivan valek <valek.ivan@gmail.com> napisao je:
Poštovani,

      To razumijem gdje su granice.?
Svaka država ima teritorij, medjunarodno priznate granice.
ned, 21. ožu 2021. 09:01 Tomislav Dragun <tomislav.dragun@gmail.com> je napisao:
Uvaženi g. Valek,

1. Europska Unija polazi od europske pravne tradicije. To je definitivna činjenica i ne dolazi u obzir za osporavanje.
2. Moj revizijski nalaz (prema dostupnoj dokumentaciji i nedvojbeno utvrđenim činjenicama – ne od mene) glasi: (1) Kraljevstvo Srba, Hrvata i Slovenaca (kasnije Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca, odnosno Kraljevina Jugoslavija) je verbalna tvorba, koja nije nikad nastala, (2) kraljevska kuća Karađorđevića nikada nije postala vladarskom kućom u Hrvatskoj, (3) Kraljevina Hrvatska, Slavonija i Dalmacija nije nikada nestala iz pravnog života. Sve je to slikovito i pregledno prikazano u mojoj knjizi (232 stranice, A-4 formata) “Jugoslavensko trolažje”, koja će u sljedećih 10 dana zaći iz tiska.
3. Postoji državno područje Kraljevine Hrvatske, Slavonije i Dalmacije, koje danas (protupravno) koriste sljednice SFRJ. To se zove uzurpacija.
4. Pitanje nuzurpacije rješva se sudskim putem.
5. Za vođenje sudskog spora pak morate imati aktivnu legitimaciju.
6. Zato sam se ja prihvatio funkcije Regenta, jer bez toga nisam zainteresirana stranka i ne mogu ići na sud i voditi postupak.
7. Pravni subjekt (ovdje: K H,S i D) mora pokazivati znakove života. To su njena tijela i njihove aktivnosti. To nije ništa novo u političkom svijetu. Zato nam treba Vlada, a podniejt ću i zahtjev za privremenom mjerom da nam RH osigura dostojni smještaj i privremeno financiranje.
8. Uskoro ću u tom smislu, kao Regent, nastojati stupiti u kontakt s predsjednikom EP. On će morati reagirati.
9. Treba nam i promičbeni nastup (“Glas Amerike”, “Nova Jugoslavija”, “Slobodna Europa” – na primjer). Zato osnivamo ŠUFFLAY-FILM. Pisat ćemo Jakovu Sedlaru, Antunu Vrdoljaku i HAVC-u i iznijeti im naše prijedloge.
10. Ovo je autorski projekt, a Vi kao arhitekt znate što je autorsko djelo – i ne podliježe nikakvom glasovanju i galami javnih skupova.
Kao što vidite ovdje nema nikakva ustaško-komunističkog sukoba, niti mržnje prema bilo kojem narodu.
Radi se isključivo o naašem Hrvatskom Državnom Pravu
Srdačan pozdrav
t.d.
ned, 21. ožu 2021. u 06:11 ivan valek <valek.ivan@gmail.com> napisao je:
Kraljevina Hrvatska ,Slavonija i  Dalmacija

Regent
Dr.Tomislav Dragun
Zagreb
Velepoštovani Regente,
        Molimo da pojasnite unutar  kojih  granica potrebno je organizirati vlast Kraljevine Hrvatske, Slavonije i Dalmacije i da li su te granice medjunarodno priznate.
S postovanjem,
arhitekt Ivan Valek